türk bayrağı

Bir Dairenin Değerini Ne Belirler?

Dairenizin Veya Evinizin Değerini Belirlemek İçin Yapmanız Gerekenler Neler?

  • Dairenizin bulunduğu semtin rayiç bedelini araştırın. Birkaç dairenin metrekare, bulunduğu kat ve yeni binada mı yoksa eski binadamı gibi özelliklerini karşılaştırın. Böylece oturduğunuz semtin metrekare yariç bedelini bulun.
  • İkinci aşamada semtdeki manzara katsayısını bulunmalıdır. Oturduğunuz semtte manzara olarak sayabileceğimiz (deniz, göl, boğaz, nehir, park, bir anıt, güzel bir yapı, koru vb.) sizin dairenizin 10 üzerinden semt ortalamasına göre kaç puan alacağını değerlendirin.
  • Manzara özelliğinin dışında önemli faktörlerden biri de dairenin önünün açıklığıdır. Önemli olmasının sebebi, evin önü ne kadar açık olursa o kadar çok ışık alır. Dairenizin önden ve arkadan açıklık derecesini 10 üzerinden puan vererek değerlendirin.
  • Dairenizin bulunduğu binanın altyapısı (doğalgaz, sıcak su, kablo Tv, vb.) ile ilgili aynı bölgedeki diğer dairelerle karşılaştırmasını yapıp 10 üstünden bir puan veriniz.
  • Dairenizin içindeki kullanılmış olan malzemelerle (mermer, parke, mutfak, banyo dolabı, vb.) ile ilgili aynı bölgedeki diğer evlere karşılaştırmasını yapıp 10 üstünden bir puan verin.
  • Burada saymadığımız diğer sizin düşündüğünüz sizin evinizin değerini arttıracak(yeni bina, vb.) veya düşürecek (kötü bir komşu vb.) faktörlere 10 üstünden bir puan veriniz.
Genel Arama
Şehir seçiniz
İlçe seçiniz
Semt seçiniz
Metre Kare
-
Fiyat aralığı belirleyiniz
-
Arama
Kredi Hesaplama
Bize Ulaşın
telefon +90(212)5536566
fax +90(212)5536569
gsm +90-532-7627628
email wealworld@gmail.com
adres Deli Hüseyin Paşa caddesi No:36 BASINSİTESİ-BAHÇELİEVLER
metrekare

google +1 Humans.txt
Yandex.Metrica
Bumerang - Yazarkafe